ورود

ایجاد حساب کاربری

براونی شکلاتی با کرم نعنایی

مواد لازم:

–        نصف پیمانه کره کم چرب

–        یک و نیم پیمانه شکر

–        دو عدد تخم مرغ

–        دو عدد سفیده تخم مرغ

–        نصف پیمانه سس سیب شیرین نشده

–        ۶۰ گرم شکلات تلخ آب شده

–        یک قاشق چایخوری وانیل

–        یک پیمانه آرد

–        یک سوم پیمانه پودر کاکائو

–        نصف قاشق چاخوری نمک

لایه نعنایی

–        یک سوم پیمانه کره کم چرب آب شده

–        دوپیمانه شکر

–        نصف قاشق چایخوری عصاره نعناع

–        دو قطره رنگ خوراکی سبز (به دلخواه)

لایه شکلاتی

–        یک پیمانه معادل ۱۷۰ گرم شکلات چیپسی

–        ۶ قاشق غذاخوری کره

طرز تهیه:
کره آب شده و شکر را با همزن مخلوط نمائید تا به حالت سبکی و پفی درآید. تخم مرغ ها را اضافه کنید و هم بزنید و سپس سفیده تخم‌ مرغ‌ها را نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید. سس سیب و شکلات و وانیل را نیز اضافه کنید.
آرد، پودرکاکائو و نمک را مخلوط کنید و به مخلوط کره اضافه نمایید و دستی به هم بزنید تا بافت یکنواختی پیدا کند. مایع براونی را در قالب مستطیلی به ابعاد ۳۰*۲۰ سانتیمتر که از قبل چرب شده است بریزید و به مدت نیم ساعت در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. سپس از فر خارج نمائید، کیک را از قالب در آورید و اجازه دهید روی توری سیمی پایه دار کاملاً خنک شود.
برای لایه نعنایی، کره آب شده را با همزن بزنید تا پف کند. سپس شکر، عصاره نعناع و رنگ خوراکی سبز (در صورت تمایل) را اضافه کنید و بزنید تا مخلوطی یکنواخت به دست آید. سپس مخلوط حاصل را روی براونی خنک شده بریزید و در یخچال نگه دارید تا لایه نعنایی ببندد.
برای لایه شکلاتی رویی، شکلات چیپسی و کره را آب کنید و هم بزنید تا یکنواخت شود و پس از خنک شدن به آرامی رو لایه نعنایی بریزید و مجدداً در یخچال نگه دارید تا لایه رویی هم سفت شود.
پس از آماده شدن به قطعات کوچک برش داده و سرو نمائید.

FavoriteLoadingاضافه نمودن به دفترچه آشپزی من

امتیاز دستور آشپزی

  • (4 /5)
  • (4 امتیاز)

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مراحل انجام کار

  • 1. كره آب شده و شكر را با همزن مخلوط نمائيد تا به حالت سبكي و پفي درآيد. تخم مرغ ها را اضافه كنيد و هم بزنيد و سپس سفيده تخم‌ مرغ‌ها را نيز اضافه كرده و خوب هم بزنيد. سس سيب و شكلات و وانيل را نيز اضافه كنيد.
  • 2. آرد، پودركاكائو و نمك را مخلوط كنيد و به مخلوط كره اضافه نماييد و دستي به هم بزنيد تا بافت يكنواختي پيدا كند. مايع براوني را در قالب مستطيلي به ابعاد 30*20 سانتيمتر كه از قبل چرب شده است بريزيد و به مدت نيم ساعت در فر با دماي 180 درجه سانتيگراد قرار دهيد. سپس از فر خارج نمائيد، كيك را از قالب در آوريد و اجازه دهيد روي توري سيمي پايه دار كاملاً خنك شود.
  • 3. براي لايه نعنايي، كره آب شده را با همزن بزنيد تا پف كند. سپس شكر، عصاره نعناع و رنگ خوراكي سبز (در صورت تمايل) را اضافه كنيد و بزنيد تا مخلوطي يكنواخت به دست آيد. سپس مخلوط حاصل را روي براوني خنك شده بريزيد و در يخچال نگه داريد تا لايه نعنايي ببندد.
  • 4. براي لايه شكلاتي رويي، شكلات چيپسي و كره را آب كنيد و هم بزنيد تا يكنواخت شود و پس از خنك شدن به آرامي رو لايه نعنايي بريزيد و مجدداً در يخچال نگه داريد تا لايه رويي هم سفت شود.
  • 5. پس از آماده شدن به قطعات كوچك برش داده و سرو نمائيد